OUR EVENTS ·   NEWS ·   (00) +51278934
  CONTACTS ·   REGISTER ·   LOG IN

TITLE

DESCRIPTION

Altınay İlköğretim Okulu

TARİHÇE

Altınay Özel Eğitim-Öğretim Turizm Ticaret ve Sanayi LTD.ŞTİ. 1993 yılında kurulmuştur.
Okulumuz, 1995-1996 eğitim-öğretim yılında, Hasanpaşa caddesinde, bünyesinde Ana Sınıfı, İlköğretim Okulu, Genel Lise ve Anadolu Lisesi bulunan Özel Altınay Koleji hizmete açılmıştır.
Şirket bünyesinde halen sadece Altınay Koleji bulunmakta olup ülkemizin eğitimine katkılarının devam etmesi için çalışmalarını büyük bir özveri ile sürdürmektedir.
Altınay Koleji, MEB’in müfredatına entegre bir vaziyette, kendi misyonu ve vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürerek İlçemizdeki her türlü eğitim öğretim etkinliğinde daima lokomotif durumunda olmuştur.
İlçe’deki ilk bilim şenliği projesini ortaya koymuş; MEB’ce organize edilen bu projeye aynı zamanda ev sahipliği yapmıştır ve üç yıldır da yapmaktadır.
İl ve İlçe düzeyinde düzenlenmiş olan spor müsabakalarında sayısız dereceler elde eden öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu hatırı sayılır spor akademilerinde öğrenimlerini sürdürmektedirler.
Gerek İl, gerekse Ülke düzeyinde düzenlenen spor müsabakalarındaki birincilik ödülleri bulunmaktadır.
ÖSS ve OKS başarı portföyümüz sürekli artış göstermektedir. Türkiye’nin en çok tercih edilen Fen ve Anadolu Liselerinde; Ege, Hacettepe, Gazi, Boğaziçi, Atatürk vb. Türkiye’nin ileri gelen birçok devlet ve özel üniversitelerinde öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz her zaman gururumuz olmuştur.
Özel eğitim alanında dernekçilik faaliyetlerinde de daima öncü rolünü üstlenmiş; bu bağlamda üzerine düşen sorumluluğunun bilincinde olarak sorunların paylaşılması ve çözüm üretme noktasında etkin rolünü sürdürmüştür.
Her biri kendi alanında uzman olan eğitim-öğretim kadromuz, genel idare hizmetler sınıfı ve yardımcı hizmetler sınıfı personelimizle bu kutsal hizmeti başarıyla sürdürmeye kararlıyız.