OUR EVENTS ·   NEWS ·   (00) +51278934
  CONTACTS ·   REGISTER ·   LOG IN

TITLE

DESCRIPTION

Enka İlköğretim Okulu

Hakkımızda

 

ENKA Okulları, 1996 yılının Eylül ayında, İstanbul’un öncü özel okulu olarak kurulmuştur. Şimdi ise her gün Boğaz’ın her iki yakasından, anaokulundan on ikinci sınıfa kadar sayıları 1100’ü aşan öğrencilerimiz okulumuza gelmektedir. Okulumuz karma eğitim vermektedir ve öğrencilerimiz birbirinden farklı becerilere sahiptir. Öğrencilerimiz Türk vatandaşıdır ve idarecilerimizle birlikte öğretmenlerimizin %30’u yurtdışından gelmektedir.

ENKA Okulları, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kanun ve yönetmeliklerine tabi özel bir kurum olarak hizmet vermektedir. ENKA Vakfı, okulumuzun kuruluşu ve devamı için gerekli olan maddi katkıyı sağlamıştır ancak okulumuz ücret almayan bir Yönetim Kurulu tarafından idare edilen bağımsız, kâr amacı gütmeyen bir okuldur. Okulumuzun, günlük işleyişini desteklemeye yeterli bir gelire sahip olması beklenmektedir.

Bütüncül ve değerlere dayalı bir eğitim sunmaktayız. Okulumuz, eğitim dili olarak İngilizce ve Türkçeyi kullanan iki dilli bir programa sahiptir. Öğrencielrimizin yanı sıra öğretmenelrimize de dil dersleri verilerek iki dilli profesyonel bir topluluğun oluşturulmasına teşvik edilmektedir. Okulumuz hem İlk Yıllar Programı (PYP) hem de IB Diploma Programını (DP) uygulamak için 2005 yılında otorize olmuştur. Şu anda ise IB MYP-Orta Yıllar Programını uygulamaya başlayacağız.Bu programlar, MEB programıyla bağlantılı çerçeve programlardır ve öğrencilerimize en iyi Türk ve uluslararası eğitim sunmaktadır. Round Square Okulu olarak, küresel sorunlara odaklanan çeşitli kulüp ve aktiviteler sunmakta ve öğrencilerimizin  sosyal sorumluluk çalışmalarına katılması, dünyanın dört bir tarafındaki okullar ve öğrencilerle etkileşimde bulunması için birçok fırsat sağlamaktayız. Küresel bir bakış açısına sahip ulusal bir okuluz.