OUR EVENTS ·   NEWS ·   (00) +51278934
  CONTACTS ·   REGISTER ·   LOG IN

TITLE

DESCRIPTION

İstinye Ufuk İlköğretim Okulu

1996 Yilinda Sisli’de ögretime baslayan Ufuk Okullari, Istinye ve Tarabya’da iki kampüs daha açarak egitim halkasini büyütmüstür. Bunun yani sira Levent, Sisli ve Istinye’de anaokullarini bu halkaya dahil ederek, anaokullarindan liseye kadar egitim olgusunu kendi bünyesinde bir bütün haline getirmistir. Bilindigi gibi 0-6 yas, insanin kisiliginin temellerinin atildigi bir dönemdir. Uzmanlara göre kisiligin yüzde yetmise yakini bu dönemde sekillenmektedir.
O zamana kadar çocuklarin zihinsel, bedensel ve dil gelisimi büyük ölçüde tamamlanir. Yapilan bütün çalismalar ögrencilerin yas seviyesi, ilgi ve istekleri göz önüne alinarak çoklu zeka programi ve ‘High Scope’ programi çerçevesinde planlanmakta ve uygulanmaktadir. Ufuk Okullari; Milli Egitimin Temel Amaçlari dogrultusunda, milli, manevi, kültürel ve bilimsel degerleri benimseyen, akli; pozitif bilimlerle, gönlü insan sevgisiyle dolu, ailesini ve vatanini seven, herkesi kendi konumunda kabul eden, bugünün küçüklerini yarina hazirlayan kurumlar olarak açilmistir.

Kuruldugu tarihten bu güne kadar bölgesel ve ulusal birçok basariya imza atan kurum, özellikle fen ve anadolu liseleriyle özel okullar sinavlarinda çikardigi derecelerle adini Türkiye’ye duyurmustur.

Egitim sektöründe aranan ve tercih edilen bir marka olarak, binlerce ögrenciye egitim ve yüzlerce çalisana da is imkani hazirlayarak, egitime ve istihdama ciddi bir kaynak olusturmustur.

Avrupa yakasinin seçkin mekanlari arasinda, bogaza nazir manzarasiyla yerini alan Ufuk Okullari’na veliler, cigerparelerini emanet ederken gözleri arkada kalmiyor. “Bir ögrenci degil aile kaydediliyor.” anlayisiyla yaklasan Ufuk Okullari; hem basari hem de ahlak noktasinda, çocuklarin iyi yetistirilmesi için çagin teknolojisiyle beraber bütün imkanlari özveriyle seferber etmektedir.

Bir kurum basariya önem verdigi kadar, ayni zamanda milletin tarihinde ve kültüründe ve özellikle yönetimde söz sahibi olabilecek; aydin görüslü ve ilim askiyla yanip tutusan ruhi melekeleri gelismis bir neslin yetismesi için büyük çaba içerisinde olmalidir.

Temel olarak gelecege güvenle bakan, özgür düsünceli, dünya ile bütünlesen, çevresine ve topluma saygili, arastirmaci ve girisimci nesiller yetistirmeye devam eden kurum, Istanbul’un en saygin kurumlari arasinda yerini almistir.