OUR EVENTS ·   NEWS ·   (00) +51278934
  CONTACTS ·   REGISTER ·   LOG IN

TITLE

DESCRIPTION

Okan Anaokulu

Biz Kimiz?

Ülkemizi çağdaş yarınlara taşıyacak aydınlık nesiller yetiştirmek amacıyla 1999’da kurulan Okan Üniversitesi, Türk yükseköğrenimine kattığı sinerji ve kazanımlarla Okan Koleji’nin gelecek odaklı vizyonunda önemli bir yer teşkil etmektedir.

16. yılında 21 bin öğrencinin kaliteli eğitimle buluştuğu Okan Üniversitesi’ni Türkiye’nin saygın üniversiteleri arasına taşıyan başarının özünde güçlü akademik kadro ve eşsiz altyapı özelliklerinin yanı sıra üniversitenin kurucusu Bekir Okan’ın iş dünyasında edindiği tecrübeler ve geniş vizyonu yatmaktadır.

Gaziantep’in Barak bölgesinden başlayarak Avrasya’ya uzanan iş yaşamı boyunca hep farklılıklarıyla adından söz ettiren Bekir Okan, yurt içi ve yurt dışında bugüne kadar gerçekleştirdiği önemli yatırımlarla ülkemizin sanayi gelişiminde büyük rol oynamıştır. Kazakistan’daki birçok yatırım faaliyeti nedeniyle Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından ‘Devlet Üstün Hizmet Madalyası’yla ödüllendirilen Okan, inşaattan turizme, enerjiden gıda sektörüne kadar pek çok alanda boy gösteren Okan Holding’i küresel bakış açısıyla dünya ligine taşımış, bir yandan da içindeki hiç sönmeyen eğitim ateşiyle kendisini bilgili ve donanımlı gençler yetiştirmeye adamıştır.

Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı bünyesinde kurulan Okan Üniversitesi, toplam öğrenci sayısının yüzde 91’ine farklı oranlarda verdiği burslarla ‘başarıyı destekleme’ misyonunu gururla sürdürmektedir. ‘İş Yaşamına En Yakın Üniversite’ sloganıyla 85 öğrenci ile başladığı eğitim serüveninde bugün 8 Fakülte, 2 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu ve 3 Enstitüye ulaşan Okan Üniversitesi, bugüne kadar pek çok ilke imza atılmış dev bir bilim yuvasıdır. ‘Girişimcilik Dersleri’ ile iş dünyasının duayenlerini öğrencileriyle buluşturan, İngilizcenin yanında Çince, Rusça ve Arapça gibi yükselen coğrafyaların dillerini öğreten, Happy Life programıyla sosyal ve özgüven sahibi mezunlar yetiştiren Okan Üniversitesi, her geçen gün farklılıklarına yenilerini eklemeyi sürdürmektedir. Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinin kurulması ile sağlık alanında da iddialı olan Okan Üniversitesi, Dünyanın farklı kültür motiflerini bütünsel bir yaklaşımla bir araya getirerek Konfüçyüs EnstitüsüRus Kültür Merkezi ve Mevlana Akademisi‘ni aynı çatı altında buluşturan tek üniversite olmuştur.

Okan markasının Türk yükseköğrenimine kazandırdığı yenilikler, 2011 yılında Okan Koleji’nin kurulmasıyla farklı bir boyuta taşınmıştır. Kurucu Temsilciliğini Işıl Okan Gülen’in üstlendiği kolej, Okan Üniversitesi’nin bilgi birikimi ve tecrübesiyle kısa zamanda büyük atılımlar gerçekleştirmiş, böylece eğitim camiasının da takdirini kazanmıştır. Okan Koleji, Dünyadaki eğitim yaklaşımlarını yakından takip ederek ‘Anaokulundan üniversiteye’ uzanan eğitim yolculuğunu inovatif ve sürdürülebilir bir anlayışla sentezleyerek donanımlı öğrenciler yetiştirmektedir.

Okan Koleji öğrencilerine, öğrenmeyi keyifli ve eğlenceli hale getiren İngilizce içerikli eğitim sistemi sunulmaktadır. Öğrencilerinin anaokulundan itibaren İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Çince, Rusça, İspanyolca veya Fransızca dillerini de öğrenebildiği, 3D eğitim modüllerinin uygulandığı Okan Koleji’nde sosyal ve kültürel gelişime de ayrı bir önem verilmektedir. Okan Koleji öğrencileri, Tuzla Kampüsü’ndeki eşsiz altyapı özelliklerinin sağladığı ayrıcalıklardan yararlanarak yetenek ve ilgilerine uygun şekilde spor, güzel sanatlar branşları ile buluşturulmakta, yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmektedir. Ayrıca sosyal, kültürel etkinliklerle de doğal denge ve sosyal hayata karşı duyarlılıkları geliştirilmektedir.

Güçlü eğitim kadrosuyla fark yaratan Okan Koleji, Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde modern bir geleceğe emin adımlarla ilerleyen, küresel ölçekte çağdaşlarıyla rekabet edebilecek başarılı bireyler yetiştirmeye devam edecektir.